Yabancıya Gayrimenkul Satışında Türkiye Geneli Değerleme Raporu

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Daire Başkanlığı’nın 15.02.2019 tarihli genelgesi ile Türkiye’de yer alan taşınmazların yabancı uyruklu gerçek kişilerin taraf olduğu alım-satım işlemlerinde taşınmaz değerleme raporunun alınması zorunlu hale gelmiştir.

Değerleme raporları, BDDK tarafından listeye alınmış gayrimenkul değerleme kuruluşlarınca değerleme standartlarına uygun olarak hazırlanacaktır.

Yabancı kişilerin gerek alıcı, gerek satıcı olarak taraf olduğu bütün satış işlemlerinde taşınmaz değerleme raporu aranacak olup Tapu Müdürlüğü’ne sunulan değerleme raporlarının düzenlendiği tarihten itibaren 3 aylık süre içerisinde başvurulmak kaydıyla işlem tamamlanıncaya kadar geçerliliği bulunmaktadır.

Yabancıya satış/Yabancıdan satış işlemlerinde kullanılmak üzere SPK ve BDDK tarafından yetkilendirilmiş şirketimizden gayrimenkul değerleme raporunu temin edebilirsiniz. Geniş kadromuz ile Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.

Yabancıya satış, yabancı satışı işlemlerinde kullanılmak üzere gayrimenkul değerleme raporu, yabancı için ekspertiz raporu ve değerleme fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Hizmetlerimiz için buraya tıklayınız.

Fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçiniz.

İletişim

Telefon: +90 (0216) 545 48 66

E-Posta Adresi: [email protected]

Adres: Acıbadem Mahallesi, Gömeç Sok. Akgün İş Merkezi No:37 D:8, 34718 Kadıköy / Istanbul